Fenntartható módon

Tejtermelőinket nemcsak az első osztályú tej előállításában támogatjuk, gazdaságaik fenntarthatóbb fejlődéséhez tanácsokkal és segítséggel is ellátjuk őket. Ezzel egy olyan megközelítést követünk, amelynek célja a kommunikáció és az együttműködés, hogy ezáltal lépésről lépésre érjünk el javulást.

Tejfenntarthatósági modul

Annak meghatározására, hogy társaságunk mennyire felel meg a fenntartható tejtermelésnek, részt veszünk a „Tejfenntarthatósági modul” kísérleti szakaszában. Ennek alapja egy kérdőív, gazdasági, ökológiai, szociális és állatjóléti szempontok alapján. Elsősorban arról szól, hogy az egyes gazdaságok megfelelő teljesítményei részletesen rögzítésre kerüljenek. Az eredmények megmutatják az erősségeket és gyengeségeket és így az optimalizálási lehetőségeket is. Ezek tehát jó kiindulási pontok a célok megfogalmazásához a folyamatos fejlesztés folyamatában.

Fenntarthatósági modul

A „Tejfenntarthatósági modult“ az üzemgazdasági Thünen-Intézet fejlesztette ki, a QM-tej Egyesület a Német Gazdálkodók Szövetségének támogatásával, a német Raiffeisen Egyesület és a Tejipari Szövetség, a Land und Markt projektiroda és a Nordhein-Westfalen Országvédelmi Egyesület részvételével. 2017 tavaszától kezdődően egy kísérleti szakasz részeként valósult meg egész Németország területén, amelyet 3 éven keresztül, tehát 2020-ig alkalmaznak. A modul alapja egy olyan kérdőív, amely 84 tudományosan megalapozott kritériumra vonatkozóan vizsgálja a gazdasági, ökológiai, szociális és állatjólléti adatokat.

További információ:

www.qm-milch.de/nachhaltigkeit

A fejlesztések korai felismerése

A legújabb fejlesztések felismerése érdekében folyamatos eszmecserét folytatunk az egyesületekkel és az érintettekkel, például tagjai vagyunk a globálisan tevékenykedő „Fenntartható mezőgazdaság kezdeményezési platform” tejipari munkacsoportjának. Az együttműködés segít abban, hogy mindig tisztában legyünk a fenntartható tejtermelés jövőbeli követelményeivel, valamint abban, hogy ezek hogyan teljesíthetőek.